Головна  →  Адміністрація  →  субсидії

Шановний споживачу!

Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

З 01.05.2017 року Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017  № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати в Управлінні праці та соціального захисту населення за телефонами «гарячої лінії» управління: 425 85 16, 425 85 17 або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309. Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua .

 

Інформація про зміни до порядку призначення житлових субсидій, які будуть застосовуватися при наданні субсидій з 1 травня 2015 року

Кому призначається субсидія

 • Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках  на підставі рішення комісії субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає на підставі договору найму. У разі смерті особи, якій було призначено субсидії, надання субсидії не припиняється за умови, що у житловому приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальніпослуги.

  -До сукупного доходу не враховуються:

 • аліменти виплачені особою;

 • доходи відрозміщеннядепозитів;

 • оплата праці членів виборчої комісії;

 • допомога на поховання;

 • одноразова допомога;

 • не враховуються грошове забезпечення та інші виплати особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції або членам їх сімей до сукупного доходу .

  Перелік документів для призначеннясубсидії

  - спрощена заява;

  - спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

  - договір найму (оренди) житла (за наявності)

  Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

  Які враховуються доходи для призначення субсидії.

  Для призначення житлової субсидії враховуються доходи за попередній календарний рік без податку з доходів фізичних осіб. Працездатним громадянам, які не працюють в дохід враховується прожитковий мінімум працездатних осіб.

  За бажанням громадян субсидія призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб, після надання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

  Призначення субсидії відбувається на підставі задекларованих даних заявником. Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

  Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку певної групи (I, II, III), до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (1378), двох прожиткових (2756) та трьох прожиткових мінімумів (4134).

  Посилення відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії

  Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення. 

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян