Головна  →  Адміністрація  →  Інформація громадянам  →  Екологія  →  Впровадження та функціонування міжнародних стандартів в екологічній сфері

  З метою підвищення рівня конкурентоспроможності в будь-якій галузі господарства підприємствам необхідно здійснювати заходи щодо впровадження, сертифікації відповідно до міжнародних стандартів управління якістю.

До екологічної сфери відноситься міжнародний стандарт по екологічному управлінню серії ISO 14000, якому передує розроблення та впровадження системи управління якістю серії ISO 9000.

ISO 9000 - серія міжнародних стандартів, що описує вимоги до системи менеджменту якості організацій і підприємств. ISO 9000 не є стандартом якості власне продукту і безпосередньо не гарантує високу якість продукції.

Сертифікат відповідності ISO 9001 є зовнішнім незалежним підтвердженням досягнення підприємства вимог стандарту. Цей стандарт закладає основу для розуміння основних елементів системи менеджменту якості продукції відповідно до стандартів ISO серії 9000. ISO 9000 визначають 8 принципів менеджменту якості.

ISO 9001 містить набір вимог до систем менеджменту якості.

ISO 9004 містить керівництво щодо досягнення сталого успіху будь-якою організацією в складній, вимогливою і постійно змінного середовища, шляхом використання підходу з позиції менеджменту якості.

ISO 9011. Стандарт, що описує методи проведення аудиту в системах менеджменту, в тому числі, менеджменту якості.

Стандарт ISO 14000 - міжнародний стандарт по створенню системи екологічного менеджменту. ISO 14000 являє собою сімейство стандартів, пов'язаних з навколишнім середовищем, яке існує, щоб допомогти організаціям:

- звести до мінімуму негативний вплив діяльності організації на навколишнє середовище;

- дотримуватися законів, правил та інших екологічно-орієнтовних вимог;

- постійно вдосконалюватися у наведеному вище.

Серія стандартів ISO 14000 передусім включає в себе стандарт ISO 14001, що представляє собою фундаментальний набір правил, якими користуються організації по всьому світу, проектує і впроваджує ефективні системи екологічного менеджменту.

ISO 14001 встановлює критерії для системи екологічного менеджменту. Він не встановлює вимоги для екологічної ефективності, але описує основні правила, яким організація може слідувати для побудови ефективної системи екологічного менеджменту. Він може бути використаний організаціями для підвищення ефективності використання ресурсів. Використовуючи ISO 14001 можна продемонструвати захищеність менеджменту організації та її працівників. Так само він може бути використаний для демонстрації зацікавленим сторонам того, що компанія вимірює і покращує екологічний вплив на них.

Стандарт ISO 14001 був розроблений для зменшення впливу діяльності організацій на навколишнє середовище. Підприємства отримують ряд економічних переваг: підвищений рівень відповідності законодавчим і правовим вимогам за рахунок використання стандарту ISO; знижують ризики нормативних та екологічних штрафів; багато організацій по всьому світу можуть сертифікуватися на відповідність ISO 14001, опускаючи багаторазову сертифікацію на різні стандарти.

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян