Головна  →  Адміністрація  →  Інформація громадянам  →  Екологія  →  На території міста Києва з 23.08.2014 запроваджено карантинний режим по американському білому метелику
На території міста Києва з 23.08.2014 запроваджено карантинний режим по американському білому метелику

Американський білий метелик HyphantriacuneaDrury

Багатоїдний агресивний карантинний шкідник.

В Україні АБМ пошкоджує понад 50 видів плодових і декоративних культур. Гусениці повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Шкідник найчастіше пошкоджує насадження в населених пунктах, присадибних ділянках, парках, садах та уздовж доріг.

Розповсюджується АБМ шляхом перельотів метеликів, тарою та транспортними засобами на всіх стадіях розвитку.

В умовах України розвивається два покоління. Навесні літ метеликів відбувається в травні, літнього покоління – в кінці липня - на початку серпня. Плодючість самки становить 200-2000 яєць. Гусениці мають 6-7 віків. Формування павутинних гнізд та життя гусениць перших чотирьох віків у середині гнізд є характерною особливістю біології виду. Характер пошкодження змінюється у залежності від віку гусені. Гусениці 1-2 віку обплітають гілки павутиною і живляться колонією в середині такого гнізда, 3-го віку – продірявлюють листок наскрізь, а 4-го – фігурно обгризають з країв. Дорослі гусениці залишають павутинні гнізда, розповзаються і живляться поодиноко, об’їдаючи повністю листя. Зимує лялечка в сірому коконі під корою дерев, в сухому листі, рослинних рештках, будівлях, парканах та в ґрунті.

Морфологія

Метелик має білосніжні блискучі крила, у деяких особин на передніх крилах темно-коричневі цяточки. В розмаху крил 23-36 мм, довжина тіла 9-15 мм. Голова, груди, ноги і черевце вкриті білими волосками. Вусики чорні з білим запиленням. Яйце 0,5-0,6 мм кулясте, гладеньке, світле або сіре. Гусениця молодшого віку 1,5-2,0 мм до 5-6 мм світло-жовта з чорною головою. Гусениця старшого віку завдовжки 30-40 мм оксамитово-коричнева зі спини з чорними бородавками та довгими чорними волосками, з боків - з жовтими бородавками та білими волосками. Лялечка видовжено-яйцевидної форми, довжиною 10-15 мм.

Шляхи розповсюдження:

Розповсюджується Американський білий метелик шляхом природних перельотів, з рослинною продукцією, в пакувальному матеріалі з тарою та транспортними засобами, лялечки з дровами.

Винищувальні  заходи:

Полягають у збирані та знищенні кладок яєць, лялечок, зрізанні і спалювані гілок з павутинними гніздами, застосування ловчих поясів з гофрованого паперу та мішковини, я перед за лялькуванням знімають і спалюють.

 Заходи передбачають 2-3 разові  обробки гусені І-ІІІ віків кожного покоління інсектицидами дозволених до використання в Україні.

За матеріалами сайту Головної державної фітосанітарної інспекції

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян