Головна  →  Адміністрація  →  Інформація громадянам  →  Екологія  →  На території міста Києва з 23.08.2014 запроваджено карантинний режим по ценхрусу довгоголковому
На території міста Києва з 23.08.2014 запроваджено карантинний режим по ценхрусу довгоголковому

Ценхрус довгоголковий CеnchruslongispinusFernald

Ценхрус довгоголковий - бур'ян , який несе загрозу людям і домашнім тваринам. Його, вкриті шипами плоди пошкоджують шкіру тварин, ранять шлунково-кишковий тракт та ротову порожнину. Шипи досить міцні і здатні травмувати шкіру людей і тварин. Колоски ценхрусу володіють аллелопатичним потенціалом, тобто в огортках містяться речовини, які пригнічують проростання насіння інших рослин. Ценрус якірцевий (малоквітковий, довгоголковий) здатний рости на будь яких грунтах, але перевагу віддає піщаним грунтам. Він утворює цілі колонії на узбережжях водоймищ, відкосах залізниць та автомобільних доріг.

Морфологічно-біологічні особливості: однорічна рослина. Стебла товсті, плоскі, прямі і розгалужені. Рослина висотою  20 – 60 см. Суцвіття – колосоподібна волоть, що складається з 8 – 15 колосків буруватого або жовтувато-зеленого кольору, вкритих гострими шипами. Колоски вузькі, оточені колючою обгорткою із щетинок, що зростаються біля основи. Плід  - зернівка.  Зернівка має чорно-бурий або зелено– жовтий колір, схожа на насінини суданської трави, але менша за розміром, вкрита колосковою лускою й оточена гострими шипами, завдяки яким прикріплюється до вовни тварин та одягу людей.. Одна рослина утворює близько 2000 насінин.

Шкодочинність: Здатен розвивати потужну надземну масу, що спричиняє пригнічення культурних рослин.

Ценхрус наносить шкоду тваринництву. Насіння знижує якість вовни овець. При потраплянні разом із кормом до порожнини рота тварин пошкоджує слизову оболонку , що призводить до появи виразок та пухлин.

Шляхи поширення: з насіневим матеріалом, сіном, соломою, шерстю тварин.

Заходи боротьби: глибока оранка, використання сівозміни, на необроблюваних землях застосовують  багатократне косіння або випалювання, метод чорного пару, культивація, обробіток грунту після збору урожаю, хімічні методи, догляд насіннєвого матеріалу, вовни.

 

За матеріалами сайту Головної державної фітосанітарної інспекції

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян